תרחישים

מפעם לפעם, ובעיקר אחרי מעשי רצח מבהילים כמו אלה שהיו השבוע, מתפרסמים תרחישים של מה שעוד צפוי לנו. הפחד הוא סוכן המכירות הטוב ביותר לבשמים ערב החג, וכך מבטיחים לנו קרבות רחוב בערים מעורבות, מעשי נקם, דאעש, חמאס, ירושלים, אל תשאלו מה שהולך להיות כאן. ואם נדמה לכם שהמציאות קשה דיה ואין לכם צורך גם בתרחישי זוועה, הרי יש מי שבשבילם התרחישים הם פשוט תכנית עבודה.

ראשון להם הוא כמובן לירן חולצה אפורה. למי שעדיין ממש לא מכיר את השם, מדובר באדם שהתחיל את הקריירה כאוהד מכבי חיפה בכדורגל שהשתחל לכל תמונה כשהוא לבוש בחולצה אפורה. כטוב ליבו הוא התחיל להשקיע והופיע בהפגנות למען שחרור גלעד שליט, בהצבעות בליכוד, מאחורי הראש של נתניהו ובשורה הראשונה בכיכר. בדף האינסטגרם שלו יש תמונות עם שרה נתניהו, קיציס, יהורם גאון, בועז שרעבי, ועוד אלף סלבים. הוא כעת במעמד שבו רצח הוא לא רצח מבלי שהראש העגלגל בחולצה אפורה יבצבץ מאחורי כתפו של הכתב, וכמובן למחרת בהפגנה, בהלוויה, בשבעה. מבחינתו התרחיש דורש החלטה לרקוד על הדם בעת הרצח או לאחוז בדגל ולגמגם משהו בהפגנה מחר.

גם איתמר בן גביר צריך את התרחישים. מה עדיף? לעלות על הראש של המפכ"ל בשידור חי ומהפנט, או לצרוח בעת הקראת הקדיש? להדליק את הכתב בשטח או לחכות לדובדבן של שייח' ג'ראח והר הבית?

 

גם השר לביטחון פנים צריך תרחיש. את ההודעות לעיתונות אפשר לנסח מראש: ידנו הארוכה תיכנס לקבר, תוציא את הרוצח ותעניש אותו במלוא חומרת הדין.

או להיפך.

הפרשנים הצבאיים צריכים לדעת מה ללבוש: ז'קט קרבי מעל טי שירט סטייל זלנסקי או לזוז הצידה כי על פי התרחיש איתן בן אליהו יבוא לבוש חגיגי ומהודק מהבית, כי במלחמה כמו במלחמה.

כל מלחמה.

מגן דוד אדום ואיחוד והצלה צריכים לדעת, כי מי שמגיע ראשון לוקח את כל הקופה. זה המשחק.

גם אנשי תג מחיר צריכים תרחיש: האם להסתפק בהכאת קשיש אחד בכניסה לשכם או לפשוט גם על כמה כפרים, צמיגים, שמשות, בכל אופן צריך כוח אדם, תחבורה, וליווי של צה"ל.

 

גם אנחנו צריכים תרחיש: לא רק כדי לדעת אם אפשר יהיה להגיע לשדה התעופה ערב החג, אלא כדי להיחלץ מתחושת סוף העולם: תראו איזה מין שבוע היה: נשיא המדינה נסע למלך ירדן ביום האדמה, שר החוץ המצרי גינה את הטירור כשהוא עומד ליד קבר בן גוריון, והמפלגות של ערביי ישראל גינו וגם הצטערו מאד. הטיסות לאבו דאבי מלאות גם לתורכיה. ואולי גל הטרור הזה הוא סימן שאת רוב הדרך לשלום כבר עשינו? שווה לחכות. ולהירגע.

 

בתמונה: דף החיפוש בגוגל אחרי לירן חולצה אפורה. 60,000 תשובות היו השבוע.