תחזית

מפעם לפעם, ובעיקר בסופי שבוע כמו זה שחלף – אני חושב על איתמר בן גביר. יש דרכים טובות יותר להעביר את הזמן, אני יודע, אבל בסוף השבוע הבנתי, שכל קיומו של עם ישראל – כולל המענה לפצצה האיראנית, מצב התחבורה, הבור התקציבי המופרע, וכמובן החסינות של משפחת נתניהו, תלויים בדבר אחד בלבד: השתקתו של איתמר בן גביר.

וכפי שקורה יותר מאשר מפעם לפעם בתוך התזזית הפוליטית המופרעת שבה אנו חיים, – הקרבתו של איתמר בן גביר נועדה רק לדבר אחד: להגשים את מאוויו הפוליטיים והאישיים, אך מבלי שחלילה יידבק בנו שמץ מהגועל נפש הזה של הסתה, גירוש, מדינת סנהדרין, וביבי עם כפייה וסימני קריאה אדומים שהועלו באמצע הלילה על כל לוחות המודעות בעיר. עכשיו, כשהוא הושתק, והוכחנו שמילה שלנו זאת מילה, אפשר יהיה להקים ממשלת חסינות שתמשיך במלאכת התקומה והבניין באין מפריע. את מערכת החינוך ימשיך לנהל מיזוגן הומופוב ושקרן שאצלו כל מילה היא מילה; את משרד הביטחון אפשר יהיה לרתום למטרות שלהן נוצר, כלומר להצר את צעדיהם של הערבים החיים בגדה המערבית, להכריז על המקום כשמורת טבע, לספח את בקעת הירדן, לחמם את הגבול עם ירדן ויאללה – כולם החוצה. מלחמות יעשה הצבא – משרד הביטחון יקים מאחזים ויהפוך את כנופיות תג מחיר ליחידות שדה עם משכורת קבע. אפשר יהיה לפרק את מערכת המשפט, עוד יותר ממה שעו"ד בן גביר ביקש, אבל בניקיון, בגלגול עיניים. אפשר יהיה למנות חברי כנסת החשודים בשוחד והפרת אמונים לשרים וראשי ממשלות. אפשר יהיה להמשיך לבזוז את הקופה הציבורית כפי שעשינו כל השנים האחרונות אבל בניקיון, בלי הבן גביר הזה שמביא לשמאלנים ולעולם את הסעיף. ומה יקרה אם חלילה  הוא יעבור את אחוז החסימה? קבלו ציטוט ממסיבת העיתונאים המשותפת עם נתניהו אחרי הבחירות: איתמר ואני עשינו לכם תרגיל גאוני: אנחנו הרחקנו אותו רק כדי שישוב אלינו במלוא עוצמתו, סוף סוף יש לנו מועמד טוב לשר החינוך, אחד שאצלו מילה זאת מילה, ולא כמו הרב המצחיק ההוא, מה שמו?

ואם כל זה לא נראה לכם, ואתם חושבים שמילה שלי היא לא מילה, אתם יכולים לצפות מדי ערב באח הגדול, אורן חזן עושה שם בן גביר למתקדמים. בסוף הרי ביבי יפרוש וקרב הירושה יתחיל, לא בין גנץ לבנט אלא בינם לבין האורן חזנים. אני יכול אפילו לומר לכם מי ינצח.

שבת שלום.

‏יום שישי 17 בינואר 2020