שאשא

מפעם לפעם אני נופל בפח: קורא כותרת מדאיגה וממשיך לקרוא גם את האותיות הקטנות, עד הסוף. בזמן האחרון אני מקפיד לקרוא על כל מה שקורה במערכת החינוך.
מתוך דאגה. אלה הנכדים שלי.
וכך ביום ראשון האחרון לקראת ערב נתקלתי בידיעה ב YNET שדי הפחידה אותי: אלף מורים ויועצים קוראים להקים פורום להצלת החינוך, היתה הכותרת ובגוף הידיעה אלף מורים אמרו שהמורים והגננות נמצאים כל סף קריסה, הילדים אבודים והם במשבר נפשי. הם התריעו מפני נטישה של מערכת החינוך, וברוח הסלנג הצבאי שאהוב כל כך על ראש הממשלה הם חתמו והוסיפו שהם נמצאים מתחת לאלונקה שנעשית כבדה מיום ליום, והם קוראים להנהגה להתעורר".
וכפי שקורה יותר מאשר מפעם לפעם למקרא ידיעות מדכדכות שכאלה מיד עברתי לערוץ הספורט כדי לראות את הגמר בין מצרים לסנגל אבל המשחק היה כל כך משעמם אז דילגתי בין הערוצים ונחתתי לרגע בערוץ 12, שידורי קשת, ושם היתה תוכנית בישול שבה התמודדו כל מיני סלבים שבצניעות מעושה נקראו רק בשמותיהם הפרטיים כמו חנהל'ה, קובי, ליהי וגם אחת, יפעת. כך היה כתוב על הסינר הצנוע שלבשה. לקח לי כמה שניות להבין שהיפעת הזאת היא בעצם שרת החינוך של מדינת ישראל! זאת שאלף מורות ומורים רק לפני כמה דקות התחננו לעזרתה. מה לעשות ובאותו זמן יפעת השתכשכה עם חבריה לסלבריטאות בשירות חברת "קשת", תוך שהיא מספרת כמובן על המפרום שהיא מכינה ועל כך שבן שזוגה בחיים לא יקרא לה יפעת רק שאשא, כל כך אנושי, עזבו שרת חינוך או מצב החינוך, מהיום קיראו לה רק שאשא, זאת שבזמן ישיבות הממשלה שמה את הממשלה במיוט וממשיכה לעשות קציצות.
הבנתם ילדים יקרים התקועים שנתיים בזום, שבורים נפשית עם פיגור עצום בחומרי הלימוד? מי שצריכה לדאוג לכם כדי לסגור את הפער, זאת שצריכה לעצור את שטף ההתפטרויות של המורים ואם אפשר להעמיד עוד פסיכולוגים לילדים, בדיוק מסתחבקת כעת עם ישראל ומיכל, ואפילו עם חיים ומתמסרת לקשקושים הנפוחים של אייל. כן ילדים יקרים, המורה יפעת היתה בטלוויזיה כי מה שמעניין את המורה יפעת זאת רק המורה דוקטור יפעת שאשא ביטון, שרת החינוך, ודוקטורים לא סוחבים אלונקות אלא שוכבים עליהן.
ואם בכל זאת תצליחו בחיים גם אתם תוכלו לקרוא לה שאשא.
צילום: שידורי קשת.