קורונה

מפעם לפעם, כל מה שחשבת שהוא נכון, וחשוב, ועקרוני, וייהרג ובל יעבור – מתהפכים ברגע אחד. רעידת אדמה, מחלה ממארת, מלחמה עולמית.

השבוע זה קרה: כל מה שדיברנו עליו ערב הבחירות האחרונות שהיו לפני שבועיים הוא פאסה. המשפט של ביבי נתניהו על שוחד והפרת אמונים הוא פאסה. זה לא יקרה. סיפוח בקעת הירדן הוא פאסה. השנאה לערבים שמטפלים בנו כל כך יפה בבתי החולים – היתה פאסה לפני כן, ועכשיו רק שר התיירות מאמין בה. השמים הפתוחים הם פאסה, והמניות שרק עולות הן פאסה, ויאיר נתניהו הוא פאסה, ביטחון בעבודה, הנופש ביוון, אחזקת רכב, הטיפול הקוסמטי, שוויון בנטל, מכבי תל אביב, החלפת המכונית, עלי באבא, חתונה שמנקרת עיניים, NBA כמות הבגדים שקנינו, הלעג, ההתנשאות, שינאת החינם, יועז הנדל אורלי לוי אבוקסיס. הכל פאסה.

שום דבר מזה לא מעניין יותר. מחכים למשהו חדש. למשיח. לנס.

סדר היום כרגע הוא אחר לגמרי: עשרות אלפי המפוטרים, איך משלמים את המשכנתא מהחודש הבא, איפה מחזירים את מכונית הליסינג, מה עושים עם כל החולים? ועם המתים? האסירים שחלו, והסוהרים? בתור אחד מדור ה 70+ אחרי שנותקנו מהנכדים והילדים כדי שלא נידבק, החשש הוא שלא ישתו לנו את הפנסיות כדי להציל את תשובה, את הבנקים את חברות הביטוח ואת הפוליטיקאים, ובכדי להשלים את המטוס החדש של ראש הממשלה. גם זה פאסה. כל מטוסי אל על עומדים נטושים ברחבה, וממילא אין לראש הממשלה איפה לנחות.

מה שמעניין אותנו כרגע הוא שתהיה ממשלה הוגנת, חדורת רוח עבודה, צנועה, זהירה, שתורכב מבסיס של שמונה אנשים – ארבעה מכל צד – נתניהו, שטייניץ, סער וכ"ץ עם לפיד גנץ, אשכנזי ובוגי יעלון. דרעי ליצמן, עודה, ליברמן ובנט מצטרפים. מפלגת העבודה ומרצ יישארו נאמנים לעקרונות. כדי שיהיה גם ייצוג נשי אפשר בהחלט ששקד תחליף את בנט אורית פרקש את בוגי יעלון, ומירי רגב את כ"ץ. גם עיידא תומא –סולימאן יכולה להחליף את איימן עודה, עם הנסיון והשכל שלה היא תהיה שרת רווחה טובה יותר מאלה שהיו לפניה.

אלה תנאי היסוד: כל החברה הישראלית. אין שותפות אחרת. מי שלא רוצה להצטרף זה בסדר. בצ'יק סידרנו כאן ממשלה של 13 אנשים יעילה וקומפקטית. כולם יתחילו לעבוד.

ראשות הממשלה תהיה כמו משמרות של הטבחים בצבא: שבוע שבוע או כל סידור אחר. יהיו שניים, אחד עובד השני בישיבות בבית המשפט. לשניהם ממילא יש שמירה של השב"כ. אם ביבי לא מסכים אפשר למנות את גדעון סער לראש הממשלה. השאלה היחידה עם משמעות תהיה מי ייקח על עצמו להיות שר האוצר. זה איש המפתח. תהיה הסכמה שלא נוגעים במערכת המשפטית, לא מזיזים את היועץ המשפטי לממשלה ואם צריך למנות נשיא זה יהיה רק ברוב של 90 חכ"ים. אם אין – רובי נשאר. אפשר לכתוב לו מכתבים רציניים בענייני מוסר ומשפט, את ההשמצות הוא רואה בטוויטר.

אם יבוא יום והמודל יתפרק, נעשה שוב בחירות. זה יהיה אחרי שטראמפ הזחוח כבר לא יהיה נשיא, אחרי שנדע כמה כסף באמת נשאר לנו אחרי הסיבוב הזה, איך חיים עם שמים שבקושי נפתחים אבל מבטיחים את החינוך לילדים, ובריאות לכולם. גם לבני ה 65 ואף יותר.

בתמונה: טיול בערפל, נחל כסלון. צולם בשבת שעברה.