קומבינות

מפעם לפעם אנחנו נתקעים עם מילה שצובעת את חיינו במכת מכחול אחת. אנחנו משוסעים, מתפללים, מתאבלים, מפגינים, אבלים ושבורי לב כל אחד בנפרד, אבל כולנו יחד ממתינים לדבר הגדול המשותף לכולנו – לעיסקה.
כאלה אנחנו: עם של סוחרים ויזמים חצופים, תנו לנו עיסקה ואנחנו נראה לכם מה זה קומבינה. Low cost הוא השם הנרדף שלנו. גדולת הסוחרים זאת הממשלה: כמו סוחרת אמיתית מיד אחרי השבעה באוקטובר היא עשתה פרצוף עצוב, ענדה סיכות צהובות על דש הבגד, הכניסה את משפחות החטופים לכנסת ואפילו התירה לקרן נויבך לדבר שעתיים בכל בוקר על הילדים שתקועים בעזה שעיסקה לשחרור החטופים פשוט לא יכולה להתממש כי החטופים הם הקלף הכי חשוב בהמשכת המלחמה לנצח, שזאת הערובה להמשך קיומה של הממשלה. חוץ מזה לממשלה יש גם אינסוף עיסקאות אחרות לסגור עד שהאנרכיסטים יחזרו מעזה. רוצים עיסקה טובה? הם אומרים לנו, יש כעת כמה נהדרות ביוון, תיסעו קצת, תרגעו, אנחנו צריכים לסגור את העיסקאות החשובות באמת.
איזה עיסקאות? יש – ובשפע: בן גביר צריך להסכים שקרוביו של דרעי יקבלו משרות של רבנים על חשבון הציבור, ובתמורה הוא ייכנס לקבינט המלחמה בתנאי שראש הממשלה ייבדק בפוליגרף. למה פוליגרף? כי מהעסקאות הקודמות כבר ידוע שראש הממשלה הוא שקרן בן שקרן – לא אני אמרתי אלא שר האוצר סמוטריץ'. הוא כבר הראה שאישור מתבקש של רכש בטחוני גם זאת עיסקה – לא עם ארצות הברית אלא עם הממשלה: אני אאשר את הרכש תמורת גיוס כל נוער הגבעות ליחידות נישול מיוחדות. היום אנחנו יודעים שהקמת כל אי תנועה היא קומבינה – תביא לנו קולות תקבל אי תנועה עם רמזור. רוצים ממשלה מתפקדת? תסכימו שהחרדים לא יתגייסו לעולם כי גיוס זה מוות. נמות ולא נתגייס הם אומרים, והם צודקים, כי אם הם יתגייסו הממשלה תיפול ושאר העיסקאות יבוטלו. וזה מוות.
ייצוב מערכת המשפט – זאת עיסקה,
מלון לעקורים – זאת עיסקה,
לשדר כל ערב רוקדים עם כוכבים ולא מה קורה באמת בעזה – זאת עיסקה
משטרה בלי מגבלות תמורת גדר אקוסטית בבית בקיסריה זאת עיסקה.
שיקלי וסידמן הם האבא והאימא של העיסקה לדורותיה. תשאלו את בנט גם הוא בא עכשיו עם קומבינה חדשה.
הצעירים שנמלטים לתאילנד וליוון כבר לא יהיו חלק מהעיסקה שתעביר את עתידם לחשבון העובר ושב של גולדקנוף. הם גם לא יאכלו את התוצאות של ההימור החצוף על טראמפ תמורת קיצוץ בסיוע הצבאי ואיבוד הדמוקרטים לעד. ככה זה כשנמכרים להימורים, אי אפשר להפסיק עד לחייל האחרון שייהרג בעיסקה. וכדאי שכל אם עברייה תדע.
בתמונה: עוד הפגנה נואשת של הורים לחטופים בפתח המטה הכללי של צה"ל בתל אביב