קבוצת רכישה

מפעם לפעם מתחוללת פרשייה סוערת, מין חשיפה לכאורה שמחזירה את הצבע לפניה של העיתונות. במדורי הצרכנות של אחר הצהרים גילו שהחרדים שוב דפקו את השיטה! אל תשאלו מה הם עשו! שופרסל הקימה להם אתר משלהם, ושם אפשר לקנות חומר ניקוי לפאנלים ב- 9 שקלים ועשרה, בשעה שבמכולת למטה זה עולה 13 ותשעים. חמישים ושניים אחוז יותר! איזה שוד!
אני מבקש להשמיע כאן צפירת ארגעה: החרדים פשוט הקימו קבוצת רכישה. לגיטימי לא? לקיבוצים היו במשך שנים קבוצות רכישה, ממזרונים דרך נעליים ועד טרקטורים ונופש בנתניה. אני עוד זוכר את אמא שלי עומדת באמצע המשביר ודורשת את ההנחה שלה כחברת הסתדרות. הם לא ידעו מה היא רוצה אבל גם היא היתה חלק מקבוצת רכישה דמיונית. וקבוצת הרכישה של "חבר" לכל משוחרר מקבע, עם או בלי פנסיה מופלגת? וצוות? ובניית שיכון הצנחנים? והטייסים? זאת לא היתה קבוצת רכישה? אז גם לחרדים יש.
אמא שלי, אגב, קיבלה בסוף את ההנחה.
חוץ מזה – לפני שמתרגזים אפשר גם קצת לשמוח: החרדים נכנעו לאינטרנט. שנים הם נלחמו בשטן הזה, לא חיברו את בתיהם לרשת, הקפידו על טלפונים כשרים ובלבד שהטינופת החילונית לא תגיע אליהם הביתה. עד ששופרסל לימדה אותם שאפשר לקנות ברשת ובזול, בקומבינה החרדית שאין עליה, והסכר נפרץ. מפה ועד לסרטוני יוטיוב, בילוי במוזיאון וכן – גם קצת פורנוגרפיה, המרחק הוא של קליק אחד בלבד. רק על זה מגיע לשופרסל פרס.
ובשורה נוספת: גם אתם יכולים להקים לעצמכם קבוצת רכישה: בואו ניקח את מגדלי YOO. בתל אביב. 300 דירות שביום טוב זה אולי 1000 איש. נכון, זה לא חצי רחוב בביתר עלית אבל אם הולכים על שותפות עם מגדלי אקירוב, ובסיוע אנשי גבעת עמל המקוריים שעדיין תקועים שם בחצר, אתם יכולים להוציא את העיניים לכל הפריירים שממשיכים לשלם מחיר מלא לקוויאר ב'קשת טעמים': 375 שקלים הם משלמים שם ל50 גרם קוויאר שחור. בקליק אחד מצאתי לכם 100 גרם ב 350 ובקנייה מרוכזת של 100 צנצנות שיספיקו לכמה ארוחות בוקר על המרפסת ב YOO אני יכול להשיג לכם את זה גם בשלוש מאות. אז למה להתעצל?
או עמותה של אנשי הלהט"ב יכולה לגמור סופית את השוד לאור היום בתל אביב, ושכל השופרסלים יתפוצצו. אלא שאז עלול להסתבר לפתע ששופרסל שולטת בכל שאר הרשתות, ואחרי שתתארגנו כמו החרדים המחירים יתחיל לעלות לאט לאט, בתיאום עם רמי לוי ושטראוס, וכשתרצו לעזוב ולרדת לקנות במכולת כמו פעם תגלו שכבר אין מכולת, יש רק פיצוציות עם נייס גיא טבול ברעל עכברים, ועגבניות מלפני שבוע.
התמונה: שלט על מרפסת. שכונת שמואל הנביא בירושלים.