סידור עבודה

שבועיים למלחמה – יומן עשירי:
סידור עבודה.
באולם הקבלה של מלון שפיים, ביתם הזמני של פליטי קיבוץ כפר עזה, נתלה אתמול לוח בריסטול כתוב בכתב יד. הכותרת: לוויות יום ו' 20.10 ואחריה סידור העבודה לאותו יום:
הקורבן ה 40 של הקיבוץ, בלהה אפשטיין תיקבר בעינת ב 10:00; אורלי ודוד שוורצמן, הקורבן ה- 41 וה- 42 ייקברו ב- 11:00 בשפיים; סמדר ורועי עידן קורבנות 43 ו 44 ייקברו בכפר הרי"ף ב 1100; מירה שטהל, הקורבן ה-45 תיקבר בשפיים ב 13:00; עומר חרמש, קורבן מספר 46 ברשימת המוות של כפר עזה, ייקבר בשפיים ב 15:00, ואילו ניצן ליבשטיין ייקבר גם הוא ב 15:00 אבל באבן יהודה. ההסעה להלוויה תצא כבר ברבע לשתיים.
בתחתית סידור העבודה הזוועתי הזה יש גם צפי ליום ראשון: קורבן 48, נעמי דגני, תיקבר בשפיים אבל עדיין אין שעה. נירה רונן תובא למנוחות בקיבוץ אייל, ואילו טובה וארן גורן ייקברו בקיבוץ גברעם או בשפיים. עדיין לא ברור.
51 הרוגים בני קיבוץ כפר עזה נמצאים עד כה בסידור העבודה מקפיא הדם. היה גיוס כללי בתנועה הקיבוצית, התמימה, השסועה. איש מהם לא ידע שיופקר כך יום אחד אל מותו, ואיש גם לא ציפה שראש הממשלה למשל יאמר מילה אחת על התנועה הקיבוצית, נציגי התלם האחרון, אלה שעמדו כל חייהם בחזה חשוף מול הזעם המפעפע מעבר לגבול עד שהגיעו לסידור העבודה לסוף השבוע.
הם הרי לא עוברים אפילו את אחוז החסימה.