כרוניקה

כרוניקה
מפעם לפעם אני נעצר ברמזור העמוס וחושב – ברוך השם שהצלחנו להתגבר על המגיפה. התגברנו כלומר – ראש הממשלה בנימין נתניהו שעדיין מתכתש על תפקיד השחקן הראשי של השנה, ושחקן המשנה של השנה פרופ' אלברט בורלא, נשיא ומנכ"ל פייזר. יהודי, נכון, מסלוניקי, אבל מה זה שייך.
 
וכפי שקורה יותר מאשר מפעם לפעם, בעוד אנחנו מציפים את בתי הקפה המסעדות והגנים במשתה הודיה חגיגי, מתברר שבשעה שנדמה היה לנו שהתגברנו על מגיפה אחת, מגיפה אחרת פשטה בארץ, מגיפה איומה המפילה חללים יום יום ואין לה תרופה. לא לפייזר, לא למודרנה וגם לא לכתבנו לענייני בריאות. מבט קצר בכרוניקה (כפי שנלקחה מהמבזקים באתרי החדשות) של יום ראשון ושני בשבוע החולף תסביר לכם במה מדובר:
 
ביום ראשון בשעה אחת וחצי אחר חצות שני קרובי משפחה נרצחו ביריות בשיפודיה בדיר אל אסד. יש לנו די מצלמות אבטחה כך שהתמונה של רצח בשידור חי מובטחת למהדורות הערב (ראו תמונה). בשתיים וחצי לפנות בוקר בן שמונה עשרה נפצע קשה בקטטה באלעד. ב 7:39 – אדם בן שלושים ותשע נפצע באורח בינוני מירי באבו סנאן. באחת שלושים ושבע בצהרים הגיע המבזק על חמישה תושבי טמרה שחטפו וסחטו פלסטיני כדי שיבריח עבורם נשק מהגדה. ב 13:42 אישה בת 47 מעוספיה נעצרה בחשד למעורבות בירי לעבר שני כלי רכב של עובד המועצה. בחמש לפנות ערב היה פיצוץ נורא באשדוד, נהג המכונית נמרח על חצי השכונה, וחלונות כל הבתים שבסביבה נופצו. בעשרה לשמונה בערב דווח על שני פצועים במצב אנוש וקשה בירי מאשקלון. בתשע בערב בן 24 מיבנה נפצע באורח בינוני מירי, ובתשע חמישים ואחת אדם בן 30 נפצע קשה באירוע אלימות בבית שמש. בתשע וחצי התפרסם גם המבזק על גבר שמדבר בערבית שרץ עם גרזן לעבר יהודי בעיר העתיקה, במשטרה אמרו כי הרקע הוא סכסוך ביניהם. ובאותה שעה דווח גם על פצוע ממפתח ברגים שננעץ באדם על ידי נהג אחר בגלל סכסוך על עקיפה. בערב נודע שהמשטרה חוקרת חשד לתקיפת צעיר על רקע הומופובי בראשון לציון.
 
 
ביום שני לקראת הצהרים דווח על גבר שנורה בקלנסווה, באלעד נעצרו שני צעירים בחשד לתקיפת נער שמצבו קשה מאד, ובשש וחצי בערב נודע על רצח בטירה. בעלת מכון יופי בעיר נרצחה, ובערב, בעשר וחצי, היתה תקרית ירי בעיר רהט. שניים נפצעו, אחד קשה.
 
תעלינה המשואות.
 
בתמונה: צילום מסך, מצלמות האבטחה מהטבח בדיר אל אסד.