כנופיות

מפעם לפעם אני מחכה לסוף השבוע כדי לקרוא ולשמוע אות הרגעה, הודעה רשמית, ציוץ, מבט חודר, הסתכלות כוללת, אסטרטגיה, כזאת שרק לראש הממשלה יכולה להיות. גם השבוע חיכיתי וחיכיתי ועד עתה זה לא קרה, ולכן, כפי שאני עושה מפעם לפעם, אני מנצל את הנדל"ן החופשי הזה כדי להשלים את הדברים שלא נאמרו:

"הבוקר נודע לי", אמר ראש הממשלה בציוץ שלא נכתב ולא פורסם, " שכתב אישום הוגש נגד חמישה חיילי משמר הגבול שלנו, בגין 14 מקרים שבהם שדדו ותקפו פלסטינים שנכנסו לישראל. השוטרים, שבמקרים רבים היו רעולי פנים," הוסיף ראש הממשלה בתדהמה, "מואשמים שגנבו אלפי שקלים מהפלסטינים, ובכמה מקרים הכו אותם עד זוב דם. הם מואשמים גם בהפרת אמונים שיבוש הליכי משפט ועבירות נוספות."
ראש הממשלה עצר את שטף דיבורו, לקח אוויר, נאנח, התבונן במצלמה ואמר: " השוטרים פעלו ככנופיה לכל דבר".
בטרם נרגעו גלי ההדף של הפיצוץ שיצר ראש הממשלה בהודעתו, וכבר באותו ערב הופיעה רעייתו, הגברת שרה נתניהו, בראיון ארוך בערוץ 12, ובו לא אמרה את הדברים האלה: "לפני הכל אני רוצה לדבר על 34 אלף מבקשי מקלט שהגיעו לכאן מכל מיני ארצות. כידוע לכם, בעלי עצר את גל ההגירה מאפריקה, ולפני שנתיים הוא הצליח להעביר חוק שנקרא חוק הפיקדון שעל פיו כל מעסיק צריך לגבות 20% משכרו של העובד הזר ולהפקידם במשרד הפנים כדי שהכסף הזה יוחזר לעובד כתמריץ לחזור לארצו. השבוע התברר לי, " הוסיפה רעיית ראש הממשלה והישירה מבטה אל הצופים בבית, "שרק ל 68 עובדים הופקדו הסכומים שנלקחו מהם. הכסף שנלקח מעשרות האלפים האחרים פשוט נגזל. לא ייתכן שבמדינה שלנו ייגזלו את האנשים הכי עניים והכי חלשים. אני מרגישה כאילו ממני גזלו את הכסף".
שני הציוצים החשובים האלה לא נכתבו ולא נשלחו. גם הציוץ שהתייחס לתקיפת כוחות משמר הגבול על ידי חבורות פורעים יהודיים בשטחים, נתקע איפהשהו בדרך. אין ספק – אמצעי התקשורת עושים כל מאמץ שלא להביא למיליוני ישראלים את הדברים האמתיים שלא נאמרו השבוע, ובמקומם להתרכז בכל מיני זוטות כמו מצבו ההשכלתי של יאיר לפיד, ואיזה סיפור משונה על הטרדה מינית בדמות בלון, וכל זה במקום האמת לאמיתה.
ותהא זו תרומתי לשמירת האיזון בתקשורת.
ותזכורת: הספר "מפעם לפעם" ובו מבחר הטורים מ 20 השנים האחרונות עם הצילומים הנהדרים של אלכס ליבק, עכשיו למכירה כאן באתר  www.eliezeryaari.com או בחנויות הספרים.