חזון לעתיד

מפעם לפעם, העולם מתכנס לוועידה חגיגית באיזה חוץ לארץ סימפטי רק כדי להכריז שהעולם הנחמד שלנו, עם האגמים, הגשם בעיתו והציפורים הנודדות עושה עכשיו את נשימותיו האחרונות. עוד מעלה וחצי של חום – הים יציף את ערי החוף, יבשל את הדגה והחיים שבו, והפקקים היחידים שנראה יהיו של הסירות שמפליגות ממגדל שלום לחופי רמת גן.

ולכן, וזה לא קורה בכל יום אפילו לא מפעם לפעם, מדינת ישראל נערכת להתמודד עם האתגר של שלושים השנים הבאות: בשנת 2050, הכריז ראש הממשלה בנט, נתגבר על כוחות הטבע. הראש היהודי ימציא לנו פטנטים. תסמכו עלי. והעיקר שנעביר את התקציב.

אתה יודע מה מר בנט?  שנת 2050 שנת הניצחון שלך על הטבע תהיה שנה מעניינת: באותה שנה, כפי שחזו כבר בשנת 2020, 16 מיליון אזרחים יחיו במדינת ישראל מתוכם 21% יהיו ערבים ו 25% יהיו חרדים כלומר ארבעה מיליון בני אדם. זאת תהיה המדינה הצפופה ביותר מבין מדינות ה OECD. (אתם נורא אוהבים להגיד את המילה הזאת OECD ) בשטחים שבשליטת ישראל יחיו כ-12 מיליון פלסטינים, עוד שבע מאות אלף יחיו בירושלים, בירת ישראל שכבר היום היא עיר דו לאומית שתגיע אז לאיזון מלא שבע מאות אלף בני אדם מכל צד, שחציים ללא זכויות אזרח. יהיו כאן 5.5 מיליון מכוניות והנוף יהיה תערובת של אוטוסטרדה ומגדלים, עיר בטון עצומה מהגליל ועד חופי עזה, ממדבר יהודה ועד לחוף תל אביב.

למה כל זה קרה לנו? האנשים ישאלו, לאן נעלמה מדינת ישראל? אנחנו עסקנו בשמירת החיים, בלנשום ולשתות, יאמרו בלשכת ראש הממשלה, את השאלות המטופשות האלה על דמותה של מדינת ישראל, עתידה של הדמוקרטיה, כשחצי מהתושבים משוללי זכויות – את כל זה דחינו לטובת שמירה על החיים. הבנתם?

ואולי, מר בנט, אחרי שלקחת על עצמו להציל את האטמוספירה שממילא שייכת לסין, אולי באותה נחישות וראייה ארוכת טווח תיקחו גם את העניין הקטן הזה של שני עמים בגודל שווה שחיים על אי תנועה ועם אחד שולט בשני על כל מה שכרוך בזה? בניגוד לטמפרטורת הים, הבעיה הזאת לגמרי בידינו. קח ת'זמן, תיהנה מאישור התקציב עד יום ראשון, ואז, לעבודה. אין לך ממי לפחד, תחשוב על בגין, לא רק על רבין. תבין, מר בנט -אורך החיים לגבר בישראל הוא 83, סביר מאד שלא אהיה כאן כדי לראות מה יקרה כאן ב 2050 אני אהיה אז בן 101 .  אתה עוד תזכה לראות את החזון מתגשם, אני דווקא  שמח שלא אראה במו עיני את שיעור ההצלחה.

אלה הנכדים שאני חרד להם.

 

צילום: מחכים למשיח. הר הבית מכיוון בית הקברות בהר הזיתים