ושוב איתכם

מפעם לפעם אני נדהם מול בזבוזי הכסף האדירים שמדינת ישראל עושה וזה בשעה שפעולות קטנות והגיוניות יכולות לחסוך לה כסף רב וגם לתת תוצאות הרבה יותר טובות. השבוע חשבתי על כך כשנודע לי שנפתלי בנט יצא לארצות הברית כדי לפגוש שם את ג'ו ביידן, שהזמינו לבית הלבן.

וכפי שקורה יותר מאשר מפעם לפעם, החיסכון, כמו גם הפתרון לבעיות הקשות שאנחנו עומדים בפניהן, עלה במוחי כשראיתי אותו עולה בבדידותו במעלה מדרגות המטוס. הרי אפשר היה, חשבתי לעצמי, להסתדר גם מבלי לשלוח את האיש נמוך הקומה והכיפה המזויפת שעל קרחתו הבוהקת, ובמקום זאת להשתמש בשירותיו הטובים של ראש ממשלה אמיתי שכבר נמצא בשעה הזאת בארצות הברית. הוא הרי נכון לכל קריאה, הוא גבוה ונחוש ועם שיער כסוף, והוא מכיר את הבית הלבן יותר טוב מכל מי שיושב שם.  הוא לא זקוק למטוס מלכותי, הוא מוכן להתגלגל עם שבע מזוודות וילד בשדות תעופה עמוסי וירוסים והכל לטובת עמו ומדינתו. נכון – בשנייה הזאת הוא נמצא על אי פרטי באמצע האוקיאנוס השקט לא חלילה על חשבון משלם המסים אלא על חשבון אוהב ישראל גדול שהוא גם עד תביעה במשפטו, שמול האיום האיראני הוא בוודאי יעמיד לרשותו של ראש הממשלה נתניהו את המטוס הפרטי שלו כדי לנסוע ולפגוש את הנשיא ולעצור את תוכנית הגרעין האיראנית.

 

שלא כמו הילד הזה מרעננה, הוא יגיע עם רעייתו המהודרת, שכבר ניהלה בעבר משאים ומתנים שכאלה, וגם עם בנם שישמש כלהקת החימום. ולא רק זה: בשעה שראש ממשלה לא לגיטימי עושה דרכו לוושינגטון הבירה לפגוש "נשיא" חלשלוש שכרגע ברח מאפגניסטאן ושאף אחד לא מתרשם ממנו, ראש הממשלה האמיתי שלנו ייסע אל הנשיא האמיתי של אמריקה, דונאלד טראמפ, אי שם באחד ממרבצי הגולף העצומים שלו, וביחד הם יעמידו את האיראנים במקומם. זה בדיוק מה שהם עשו בכל ארבע השנים האחרונות כשביטלו את הסכם הגרעין וצרחו מראש כל גג שעוד רגע הם מפרקים את האיראנים, ולכן אלה קרובים היום לפצצה יותר מכפי שהיו אי פעם בעבר. בדרך זאת לא רק ייחסך כסף רב, אלא שמדינת ישראל תינצל ותשוב לימים המאושרים של טראמפ שכידוע לא הפסיק להפציץ את איראן, ניצח את הקורונה והכניע את הטליבאנים הרשעים.

 

מה שיישאר לעשות זה רק להטיס את עמית סגל לוושינגטון כדי לדווח, ולארגן את הסקר השבועי בערוץ 2 שזה מאסט אחרת בשביל מה עשינו את כל הטרראם הזה?

 

התמונה על פי Carlos Barria / רויטרס