המזוודות הוורודות

כל השבוע ישבתי בפה פעור וראיתי איך משדרי החדשות מגלגלים את הסיפורים על המפיכה השלטונית שמתבשלת באש גלויה בכנסת ובנותיה ונשבעתי לעצמי שאני לא הולך לכתוב על זה בסוף השבוע. שכולם יכתבו על זה.
אני לא.
אני לא הייטקיסט ולא פרופסור לכלכלה, ראש המוסד לשעבר או נשיא לשכת עורכי הדין. הם מובילים את הקרב ובצדק. אני רק משקיף מתחום זכויות האדם, ענף שממילא עומד בפני פשיטת רגל. עכשיו זה הקרב על הכסף. וזה הם.
אז על מה כן?
אולי על זה שראש הממשלה הטרי/ המיושן שכר את הבואינג הכי גדול כדי לנסוע לסוף שבוע בפריז רק כדי לחטוף שם שתי סטירות לחי מצלצלות כי זאת העונה עכשיו, שתי סטירות ואגרוף לבטן, מבלינקן, ממקרון או מגלי מיארה. על הטרור אנחנו מצליחים להתגבר, אבל על זה?
כולם כתבו. לא אני.
או אולי על תופעת הטבע המסתורית שקרתה השבוע וזוהתה כגשם שכידוע מיד מביא למשפט הקלישאי ביותר – בואו ונראה את הלבן הלבן הזה. ונחל סער. והשטפון בהוד השרון, או בהרצליה או בראש העין. גשם. הטיפות האלה שנופלות מהשמים.
בחורף יורד גשם. אין יותר קלישאתי מזה.
בסוף נפל לי האסימון (עוד קלישאה): הסיפור האמיתי של השבוע הוא מעצרן של ארבל מזרחי, עידן צאובר, לי פוני ואוראל בן חיים שייבאו מברלין כ-15 ק"ג סמים מסוג קוק וקטמין, שאותם הסליקו בבקבוקי שמפו ומשחקי פלייסטיישן ואת הכל דחפו לכמה מזוודות וורודות כדי שגם שוטרים עיוורי צבעים לא יוכלו לפספס.
ארבע נשים צעירות, בנות טובים, איך זה קרה? הכל בשביל כסף? ואיפה הן למדו?!
צפיתי בהן בטלוויזיה, ומיד הבנתי שאני מכיר אותן. אני כבר ראיתי אותן איפשהו! בעצם כל מי שצופה ב'ארץ נהדרת' בעשרים השנים האחרונות ראה אותן מתפתחות: עידן זאת לא הילדה מהבת מיצווש? פוני היא לא האחות של לנסלוט ממשפחת הטורטלים? לא!?
לקח לי כמה דקות ומצאתי אותן. ראיתי אותן כתלמידות תיכון, את ציפי מעתוק והחברות שלה (לא- את! לא – את!) שפוצצו את המסך בשנת 2010, לפני שלוש עשרה שנה. כבר אז כותבי 'ארץ נהדרת' ראו את זרעי הטמטום, האלימות, הבורות והלחץ הסביבתי במערכת בתי הספר שפשטה את הרגל, שחלק מבוגריה יום אחד אולי יצעידו קדימה את ענף ההיי-טק אבל חלק גדול יותר יחיה בטיקטוק, יאשים את כל העולם ויגמור כמו ארבל, עידן, פוני ואוראל. תעשו לעצמכם טובה – תחזרו למבחר הקטעים של ציפי מעתוק וחברותיה. מי שירצה ימצא שם גם את ההסברים למהפיכה המשטרית שללא מקרון ובלינקן כמה היתה נגמרת בשבוע הבא. אם זה היה תלוי בציפי מעתוק אז בוודאי.
התמונה: ציפי מעתוק וחברותיה מארץ נהדרת. הקישור הוא לאחד הפרקים הקולעים ביותר לעידן המזוודות הוורודות.