המדרגה

מפעם לפעם, ובעיקר בשבוע כמו זה שמסתיים היום, אני מחפש שורה אחת שתסכם את הכל, משהו שיאחד בין האסון הנורא במירון, התחלת הקץ של ממשלת הרוטציה המטורללת, כמויות הפרשנים, והשרב שהגיע.

וכפי שקורה יותר מאשר מפעם לפעם, השורה המסכמת של החיים כאן פורסמה במדורים הכלכליים, וכך נאמר שם:

רכבת ישראל רכשה 330 קרונות נוסעים חדישים מחברת סימנס הגרמנית בהשקעה של כ 4 מיליארד דולר וכבר נערכות נסיעות ניסיון בקרונות שיקלו על הביקוש הגבוה לנסיעה ברכבת ולשיפור הנוחות בה.

הכל טוב אבל לפתע התגלתה בעיה קטנה: היציאה מהקרונות נמוכה בעשרים סנטימטרים מרוב הרציפים בתחנות הרכבת שלנו!

ברצינות.

כניסה עם כסאות גלגלים? עגלות תינוק? אנשים מבוגרים מאד? הצחקתם אותנו. אני כבר רואה את השלטים בכל תחנות הרכבת: "על הנשים לעלות לרכבת אך ורק בלבוש צנוע ולהתרכז בקרונות האחוריים" וכמובן "זהירות מדרגה" עם או בלי סימן קריאה. הרמקולים בתחנות לא יפסיקו לחפור: נוסעים יקרים, כאן גלעד עדין, שימו לב, שוב ושוב ושוב.

אחר כך יגיעו הכתבות על  הפתרונות שימציאו מדעני 8200. המדרגה ההיברידית והמגלשה עם הוויי. פיי. אחרי הפעם הראשונה שקשיש אומלל ינשור אל הפסים מתחת לרכבת דוהרת, כולם ידרשו להקים מיד ועדת חקירה. מנכ"ל משרד התחבורה היום, בנסיון ברור להגן על ישבנה של השרה שלו, מירי רגב, פירסם ידיעה שאמרה: "הובא לידיעתי מידע מדאיג ומטריד לפיו הקרונות החדשים אינם תואמים את גובה הרמפות". וואללה?! הובא לידיעתך עלאק, אתה הרי המנכ"ל ולא ידעת?!

המחשבה המטרידה ביותר היא האם כל הרכישות של הציוד הרפואי בשנה האחרונה היו בגובה הרמפה, והאם ב f-35 גם יש רמפה, מי קיבל את ההחלטות ולמה, שאלות שלעולם לא נקבל עליהן תשובה מלבד אולי דבריו של שר הפנים אריה דרעי, השושבין הראשי למסכת ההדלקות המוטרפות בקבר בר יוחאי: "ארבעים וחמישה הרוגים זוהי גזירה משמים". איזה פתרון מבריק! גם הרכבת והמדרגה זאת גזירה משמים, ומטוס חיל האוויר שטבע בבוץ זה מעשה שמים, ויהודה משי זהב זה מעשה שמים. אבא אבא! אל תעזבני! או שלפחות תשאיר לנו את נתניהו, נציגו של בורא עולם, כדי שיתקשר בשלוש לפנות בוקר למנכ"ל סימנס, יהודי או לא יהודי, וישכנע אותו להחזיר את המדרגה האבודה, אבל אנחנו הקשחנו את ליבנו ולא שמרנו על נתניהו, ועכשיו לך דע מה יקרה כאן מעתה ואילך.

הצילום: מתוך אתר "כלכליסט" ללא קרדיט.