בנק המטרות

מפעם לפעם יש פתאום דיון עקרוני על הפרזנטורים של הבנקים, מי הכי טוב ומי מרוויח הכי הרבה? אסי כהן, דביר בנדק? עמוס תמם או אולי רותם סלע? ונשאלת השאלה למה להשקיע בהם כל כך הרבה כסף כשהציבור תקוע בבנקים הישנים ולא רוצה לזוז?
וכפי שקורה יותר מאשר מפעם לפעם השבוע התברר שבדיון על הבנקים חסרים דווקא הפרזנטורים של הבנק הכי גדול והכי מרשים והכי דורסני במדינה –
בנק המטרות.
עשית קונצים לבנק ולא שילמת? שני מטוסי 15-F יקישו לך על הגג. עשית פרצופים והתגרית בפקידים – הבנק ישלח אליך את היחידה הכירורגית שיודעת להוציא את הקומה השנייה מבית של 15 קומות מבלי שהבית ייפול על הילדים שבחצר.
לבנק המטרות יש מערכת דוברות מדהימה: מהחדשות של שמונה ועד לטיק טוק. יש לו אינסוף פרזנטורים קטנים ונטולי הומור – דבורין, הלר בלומנטל, בן אליהו, חמו, יערי, טגניה או בוקר, סטיינמן או דדון, עם מינימום נשים אבל עם אלף אלופים במיל. לבנק המטרות נוספו לאחרונה מטרות חדשות ישנות: לחסל סופית את יושב הדירקטוריון הקודם של הבנק ולצלם אותו נזוף אצל היושב ראש החדש. בבנק המטרות שואפים לחזק את מעמדו של מנכ"ל הבנק זה הגבוה שהיה פעם בצבא ומאז עבר כמה דברים, כמי שרק הוא מבין מה לעשות עם בעלי חוב סוררים ואיך להוציא 160 מיליון שקל ביום מבלי למצמץ. לבנק המטרות יש תוכנית מיוחדת לפריפריה שנקראת גם "תוכנית העוטף" לצד התוכנית הנוצצת של כיפת ברזל שמצטלמת נהדר על רקע המגדלים של תל אביב. לבנק יש גם תוכניות מיוחדות לירושלמים חובבי הר הבית שנקראת "תשעה באב חוזר" תוכנית חיסכון שמתנהלת כבר אלפי שנים אבל עומדת ערב פיצוץ משום שדייר היסטורי רוצה לפרק את תוספות הבנייה של השכנים ולפתוח בשיפוץ שידליק את העולם.
בבנק המטרות לא קופאים על השמרים: כבר בסוף הקמפיין הנוכחי הודיעו לנו הפרזנטורים שלו שבמופע הבא כולנו נהיה המטרות של בנק המטרות של הרעים, ואף מפקח על הבנקים לא יוציא אותנו מזה: יהיו כאלה שימותו, יהיו כאלה שהבית שלהם ייהרס, מה שגורם לך לתהות אולי כדאי להכניס לבנק המטרות יעדים חדשים שימנעו את ההרס הנורא בכל קיץ, ובהזדמנות זאת לפטר את הפרזנטורים ולהתחיל לחשוב על מטרות אחרות לפני שכולנו נהיה הלהיט של הקיץ הבא.
בתמונה: מהנעשה בבנק. צילום מסרטוני מחלקת הדוברות של הבנק.
ייתכן שזו תמונה של ‏טקסט‏