רישום לסיורים

siyoorimמעבר להרי החושך – מסע ליד הבית 

"מעבר להרי החושך – מסע ליד הבית" הוא מסע בין שלוש נקודות הנמצאות במרחק כמה מאות מטרים האחת מהשנייה, וסיפורן הוא סיפור ההיסטוריה על רבדיה, תולדות הציונות, מלחמות ישראל, הקונפליקט המתמשך והבסיס להבנת המצב הירושלמי והמצב הלאומי בעשור השני למאה ה – 21 .

נתחיל את המסע על ארוחת בוקר קלה בחצר בית ש"י עגנון, הבית שבו התגורר הסופר, חתן פרס נובל לספרות ברחוב קלוזנר 16 בשכונת תלפיות בירושלים. אחרי לימוד קצר והתארגנות, נמשיך  מבית עגנון דרך בתי השכונה ההיסטוריים, שרק מעטים מהם שרדו במשך השנים, נמשיך אל בית הקברות ההודי, לבית התרבות והאומנויות, לקו הירוק והתפר בין שני חלקי העיר ושגרירות ארה"ב שהועברה לירושלים ב 2018 . משם נמשיך על קו פרשת המים אל קיבוץ רמת רחל והתל ההיסטורי הסמוך לו. סיפורו של התל העתיק ושל הקיבוץ הותיק, הוא סיפור ההתיישבות היהודית, החורבן והגירוש, כמו גם השיבה לארץ ישראל. משם נמשיך לנקודה השלישית – בית הקברות של קיבוץ רמת רחל, מוצב הפעמון, פארק הזיתים והתצפית המרהיבה לשני הכפרים השכנים – צור באהר ואום טובא.
מן המקום הזה ניכנס לכפרים בסיור רכוב. הכוונה היא לראות את מבנה הכפרים, ללמוד על מערכות החינוך, השלטון המקומי, ההתארגנות הקהילתית כמו גם לעמוד על הבעיות העצומות שעומדות בפני מדינת ישראל בכל ניסיון ליצור נורמליזציה בחיים המשותפים עם תושבי מזרח ירושלים שצור באהר ואום טובא הם חלק ממנה.

נסעד ארוחת צהרים במרכז הקהילתי בצור באהר, ארוחה שיכנו עבורננו נשים מעמותת הנשים שבכפר, ולאחריה נשמע הרצאה מפי אחד המארחים שלנו.נסיים את היום לקראת ערב בסיור רכוב בהר חומה, השכונה הגדולה והחדשה שמדרום לאום טובא.

– חנייה ברחובות כפר עציון או הלל יפה הסמוכים. יש שם חניה בשפע.

09:00 – בית עגנון – רחוב קלוזנר 16  ארוחת בוקר ולימוד משותף
09:45 – סיור ברחובות תלפיות – מבוני תלפיות ועד לקו הירוק.
11:00 – רמת רחל – הקיבוץ והאתר הארכיאולוגי
12:00 – פארק הזיתים ובית הקברות של רמת רחל
13:00 – סיור רכוב בכפרים עם עצירות בנקודות מפתח.
14:30 – ארוחת צהרים קלה (מאוחרת) במתנ"ס המקומי של צור באהר + שיחה עם מנהל המתנ"ס המקומי.
16:00 – סיור בהר חומה

התאריכים
הסיור הקרוב יתקיים בשבת 21.3.2020

המחיר
המחיר ליום סיור כולל הדרכה, ארוחת בוקר, כיבוד במשך היום, ארוחת צהרים, אוטובוס שכור, וביטוח, הוא 250 ₪ למשתתף/ת. על בסיס של 20 משתתפים לפחות בקבוצה.
תשלום ראשוני להבטחת המקום הוא 100 ₪. במידה והסיור לא ייצא לדרך בגלל מיעוט משתתפים הכסף יוחזר במלואו.
ביטולים – עד 48 שעות לפני הסיור.
ההכרעה לגבי צאת הטיול (בכפוף למזג האוויר) תהיה עד 48 שעות לפני הסיור.

לביצוע ההרשמה והתשלום: אנא מלאו את הפרטים בטבלה הצמודה, ובצעו את התשלום בכפתור "קנה עכשיו"

[wpecpp name="רישום לסיור – תשלום ראשון" price="120 "]

שם:

טלפון:

דוא"ל:

תוכן: