רישום לסיורים

siyoorimמעבר להרי החושך – מסע ליד הבית – יולי ספטמבר 2017

"מעבר להרי החושך – מסע ליד הבית" הוא מסע בין שלוש נקודות הנמצאות במרחק כמה מאות מטרים האחת מהשנייה, וסיפורן הוא סיפור ההיסטוריה על רבדיה, תולדות הציונות, מלחמות ישראל, הקונפליקט המתמשך והבסיס להבנת המצב הירושלמי והמצב הלאומי באמצע העשור השני למאה ה – 21 וחמישים שנה למלחמת ששת הימים.

המסע מתחיל מבית עגנון – הבית שבו התגורר הסופר, חתן פרס נובל לספרות ש"י עגנון, ברחוב קלוזנר 16 בשכונת תלפיות בירושלים. המסע ממשיך מבית עגנון דרך בתי השכונה ההיסטוריים, שרק מעטים מהם שרדו במשך השנים, ממשיך אל בית הקברות ההודי, בית התרבות והאומנויות, הקו הירוק והתפר בין שני חלקי העיר בנקודה הזאת. משם נמשיך על קו פרשת המים אל קיבוץ רמת רחל והתל ההיסטורי הסמוך לו: קיבוץ רמת רחל והתל ההיסטורי הם סיפור ההתיישבות היהודית, החורבן והגירוש, כמו גם השיבה לארץ ישראל, המרוכזים בתל קטן מרהיב ביופיו המשקיף לכל דרום הרי יהודה והמדבר. משם נמשיך לנקודה השלישית – בית הקברות של קיבוץ רמת רחל, מוצב הפעמון, פארק הזיתים והתצפית המרהיבה לשני הכפרים השכנים – צור באהר ואום טובא.
מן המקום הזה ניכנס לכפרים בסיור רכוב. הכוונה היא לראות את מבנה הכפרים, ללמוד על מערכות החינוך, השלטון המקומי, ההתארגנות הקהילתית כמו גם לעמוד על הבעיות העצומות שעומדות בפני מדינת ישראל בכל ניסיון ליצור נורמליזציה בחיים המשותפים עם תושבי מזרח ירושלים שצור באהר ואום טובא הם חלק ממנה.

08:45 – הגעה לשכונת ארנונה בירושלים – חנייה ליד הבית ברחוב כפר עציון 8.
09:00 – בית עגנון (בחצר) – לימוד משותף
10:15 – סיור ברחובות תלפיות – מבוני תלפיות ועד לקו הירוק.
11:15 – רמת רחל – הקיבוץ והאתר הארכיאולוגי
12:30 – פארק הזיתים ובית הקברות של רמת רחל
13:15 – סיור רכוב בכפרים עם עצירות בנקודות מפתח.
15:00 – ארוחת צהרים קלה (מאוחרת) במתנ"ס המקומי של צור באהר + שיחה עם מנהל המתנ"ס המקומי.
16:00 – סיור בהר חומה

התאריכים
אחרי שהשלמנו בהצלחה את סיורי האביב נכנסים לקיץ והסיורים ייערכו מחודש יולי (למחרת עיד אל פיטר) והלאה, 8-15-23-30 ביולי וכך הלאה, וזה בהתאם לבקשות המשתתפים. ההצעה הראשונה היא בימי שבת,  למעט יום חול אחד באוגוסט יום חמישי 17.8

המחיר
המחיר ליום סיור כולל הדרכה, ארוחת צהרים, נסיעה באוטובוס השכור, שתייה, ספר מתנה, הוא 250 ₪ למשתתף/ת. על בסיס של 20 משתתפים לפחות בקבוצה.
תשלום ראשוני להבטחת המקום הוא 120 ₪. במידה והסיור לא ייצא לדרך בגלל מיעוט משתתפים הכסף יוחזר במלואו.
ביטולים – עד 48 שעות לפני הסיור.
ההכרעה לגבי צאת הטיול (בכפוף למזג האוויר) תהיה עד 48 שעות לפני הסיור.

לביצוע ההרשמה והתשלום: אנא מלאו את הפרטים בטבלה הצמודה, ובצעו את התשלום בכפתור "קנה עכשיו"

שם:

טלפון:

דוא"ל:

תוכן: