הלו?

כל השבוע אנשי לשכת ראש הממשלה רמזו לי שחוק הגזל, הידוע גם כחוק ההסדרה – לא יעבור. בוא הנה, יערי, הם אמרו, אתה מאמין שביבי ייתן לבנט וסמוטריץ' לקבוע את סדר היום למדינת ישראל? מה אתה, ילד?! מיד צלצלתי ללשכה, ולזה שענה היה דווקא מצב רוח טוב והוא הסביר לי לאט, בקצב הכתבה, מתוך שקלול של הגיל שלי והאיי. קיו. המשוער.

– אתה יודע שעמותות השמאל ובית המשפט העליון השמאלני, כבר ידאגו שחוק הגזל ייפסל. מי מרוויח? ביבי. למה? אתה שואל? – תראה: החוק עבר כאילו, המשבר הקואליציוני נמנע, ועמותות הידועות כמבצר השמאל יחד עם בית המשפט העליון, יטרפדו את החוק ויספגו את כל האש על בוגדנותם בארץ ישראל והמדינה. הבנת? לא רק זה – על פי החוק המוצע על ידי חברת הכנסת מועלם, בית המשפט העליון ייענש על כך, בסוג של תג מחיר לכל פסיקה.

– באמת?! ומי אמר לך שעמותות השמאל יגישו את הבג"צ? חשבתם שאתם חכמים, שתשללו מהן את כל המקורות הכספיים? עכשיו אין להן גרוש על התחת כדי לממן את הבג"צים. אפילו ל 'שוברים שתיקה' לא נשאר כסף אחרי שהראש חסם במהלך מבריק את המימון מבריטניה, אף על פי שממשלת בריטניה לא מממנת את הארגון. הנה, ביסמוט כבר בוושינגטון, הוא והנשיא מחכים לביבי, והוא עוד לא פתר את העניין. הם לא יגישו. מה תעשו?

– אתה ילד יערי. קודם כל עמותות השמאל עוד אף פעם לא הכזיבו אותנו. שנית – נגיד שאתה צודק, ומנדלבליט זה ילד? הוא הרי אמר שהוא מתנגד ולכן תוך יומיים הוא יעתור בעצמו לבג"צ, הממשלה תתפוצץ עליו בנימוס, אבל תפטר אותו. אני לא רוצה לומר עליו כלום, הוא היה אחד משלנו, הוא ימשיך לאסוף מחיאות כפיים של השמאל, ובינתיים, היועץ החדש יודיע שמשום שהחקירות בעניין ראש הממשלה ובני משפחתו הן דיני נפשות, הוא לא מחויב להמשכיות אלא לאמת, והוא מחויב ללמוד כל פרט ופרט מהחקירות, וזה ייקח זמן, הרבה זמן. אז מי ירוויח?

– זאת התוכנית?

-אתה מחפש בכל דבר תוכנית. לפעמים זאת התאמה למצבים חדשים. אנחנו נרים כוסית שהרי חוק ההסדרה יטורפד, אולי נעשן סיגר קטן לכבוד הניצחון, החקירות ייעצרו, וגם עמותות השמאל יספגו את האש. אני כבר אומר לך שאין לי כוונה להכחיש את הידיעה שתאמר שאביחי מנדלבליט יתמנה לשופט בית המשפט העליון וראש הממשלה מברך על כך. אנחנו יודעים להיות גם טובים. חכה למאמר הגדול ב'ידיעות' על גדלות הנפש של ראש הממשלה בעניין הזה. כבוד יש לנו.

– הלו?

– לא שמעת? מה אתה אומר?

– מה יש לי לומר? אני נוסע לראות כלניות בשבת. שיא העונה עכשיו.