הכריש משה

נכון לשעה זאת – חצות וחצי – כבר ה 21.8.17 ויותר מאלף ומאתיים איש חתמו על המכתב הבא:

אל: מנהל גן החיות התנ"כי מר שי דורון, ירושלים.
מר דורון היקר,
כפי שבוודאי ידוע לך, יקיר עירנו, מר משה גרטל הידוע גם כגרטל, זכה בשלוש מדליות זהב באולימפיאדת הוותיקים המתנהלת בבודפשט הונגריה.
ליבנו מלא בגאווה לרגל ההישג, ודקה אחרי שראש הממשלה עצמו בירך את גרטל על השיגו המופלא, אנו, יושבי קפה 'דובשנית' ורבבות תושבי ירושלים שלא יודעים לשחות, מבקשים ממך לשוב למנהג הישן, ולהעניק לחיות הגן שמות אנשים מהקהילה. אם עד היום נתת שמות לחיות אחרי שנושאיהם הלכו לעולמם, כמו הפיל טדי ואשתו תמר, אנו מציעים לך לחרוג ממנהגך, ולהעניק לכריש הגדול שיחנוך את האקווריום הנהדר שעל בנייתו שקדת בשנים האחרונות, את השם "הכריש משה" על שם הזוכה המשולש בזהב, תושב עירנו, משה גרטל.

בשם כל תושבי ירושלים וותיקי רשות השידור ז"ל, אנחנו מברכים אותך מראש על הצעד הנכון, וכולנו נבוא כאיש אחד לאקווריום לטקס החשוב ופעם אחת ולתמיד נמחה חרפת שחייתנו העלובה, ותדע הארץ והעולם כולו כי מתוכנו בא אלוף העולם, גאוות עירנו הכריש משה. (למרות שלשחות הוא למד בקיבוץ)
שלך בברכה
אליעזר יערי
בשם באי קפה 'דובשנית' בירושלים ועוד אלף ומאתיים איש שהוסיפו לייק נרגש למכתב זה בתוך שש שעות מאז שפורסם. שימו לייק ותוסיפו בכך חתימה אישית. תודה.

צילום: דני מרון